Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opłaty za śmieci. Takich podwyżek jeszcze nie było. W wielu miastach zapłacimy więcej

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 listopada 2019 r. o 10:09 Powrót do artykułu
Trza spłacać lotniska, stadiony, chinskie kolorowe wodotryski i szklane palace od kolegow deweloperow... tak to jest, gdy plebs nie interesuje się, co kotek robi w domu.  I to niezaleznie, czy z PO, PIS, SLD, Razem, PSL... = to wszystko jedno i to samo, noga tego samego zydoglobalisty.
  A ty byś nadal chętnie jeździł wozem drabiniastym raz  w tygodniu na targ, kopał szmaciankę na łące, pilnując jednocześnie przeżuwającej krowy, miasta wybrukował i nie wodotryski, ale kościółki skromne wiadomo na każdym wolnym skrawku gruntu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PGK Zamość - na etatach prezesowskich 3 osoby. Radni miejscy zatrudnieni na etatach kierowniczych, kolejnych 2. Więc koszty są
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkie chcą zarabiać godnie i te od śmieci to trzeba im zapłacić za usługi na poziomie o tak trzeba. Tylko PO-śmietniki plują jadem i na rząd nadają" To nie są białe kołnierzyki chamy i okradające Polaków szumowiny co sprzątają i robią ojczyznę czystą! A tak na prawdę to głupie nie kumate są i wrogo nastawieni do kraju naszego!
 Każde miasto ma swojego Kononowicza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
firmy komunalne podległe samorzadom stały się mieejscem zatrudnienia samych swoich, słowem duzo nas do pieczenia chleba
 nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że na ostatnich podwyżkach za wywóz śmieci najwięcej zarobiły nie firmy tym się zajmujące a rząd, który podniósł opłatę za składowanie ze 115 zł do 170 w tym roku i aż 270 zł w przyszłym roku !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
firmy komunalne podległe samorzadom stały się mieejscem zatrudnienia samych swoich, słowem duzo nas do pieczenia chleba
nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że na ostatnich podwyżkach za wywóz śmieci najwięcej zarobiły nie firmy tym się zajmujące a rząd, który podniósł opłatę za składowanie ze 115 zł do 170 w tym roku i aż 270 zł w przyszłym roku !!!
 oczywiście chodzi o opłatę za składowanie odpadów i mówimy o stawce za tonę, więc łatwo można sobie wyobrazić o jakich pieniądzach rozmawiamy !!! to nie firmy wywozowe się nachapią a urzędy marszałkowskie !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"w Szwecji nie płaci się za odbiór śmieci, firmy odbierajace zarabiaja na odsprzedazy wyselekcjonowanych odpadów, plastik, złom, szkło a u nas musisz jeszcze umyc opakowanie i zaplacic za odbiór czegos co potem odsprzedaja, to się nazywa zmysł handlowy ".... Opowiadasz bzdury i wierutne kłamstwa. Taka oplata oczywiście jest i nazywa się "trädgårdsskötsel". Płacę za tę usługę od lat, z górą 40! W blokowych molochach chyba nosi to podobną nazwę, ale sprawdź to na Twoich rachunkach . A więc nie klam, ponieważ jest to bardzo nieładne....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajmujemy się sprawą śmieci od złej strony. Po pierwsze wprowadzić w calej Unii jeden wzór butelki na piwo i ma być zwrotna. Po drugie obciązyć producentów za produkcję plastikowych śmieci sprzedawanych w sklepach, tak zeby się nie opłacało wszystkiego pakowac w plastik. Wprowadzić butelki plastikowe zwrotne i w kazdym sklepie wielkopowierzchniowym skup butelek zwrotnych...tyle ...Po pierwsze nie produkuj,po drugie nie kupuj, po trzecie nie wyrzucaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmieci. Największe oszustwo samorządowców ostatnich lat! Oddajemy surowiec, SUROWIEC(!!!) posegregowany, oddzielony od tego, co faktycznie jest odpadem i jeszcze musimy płacić naprawdę duże pieniądze by ktoś sobie ten surowiec wziął i jeszcze go sprzedał z zarobkiem. Czym jest papier oddzielony od innych odpadów? Surowcem za który przetwórcy tego papieru płacą pieniądze! Szkło? Jest, jak się nie mylę, jeden  zakład w Polsce przetwarzający który odbiera każdą ilość! O plastiku i metalu nawet nie wspomnę bo trzeba być kretynem aby tego nie wiedzieć. Śmieci to żyła złota dla firm z tej branży bo dostają kasę dwa razy!!! Raz od Nas, drugi raz od odbiorców. Szczerze to mam gdzieś tą całą segregację właśnie dlatego że muszę się tak trudzić (mieć cztery pojemniki) i jeszcze za to płacić. Niech się trudzą ci, co na tym zarabiają. Ja po podwyżce wyrzucam wszystko do jednego wora z małym wyjątkiem - plastik i metal sprzedaję sam, nie wyrzucam za darmochę. Dziękuję za wypowiedź.
W takim razie mam propozycję - możesz założyć skup SUROWCÓW. Na pewno będzie wielu chętnych, którz za niewielką opłatą odsprzedadzą swój papier, plastik, szkło i metal. Następnie Ty ze swoją marżą odsprzedajesz to dalej do przetwórni. Skoro według Ciebie sprawa jest tak prosta, to dlaczego jeszcze nie eksploatujesz tej żyły złota?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiSlamska dojna zmiana hahaha. Nara swidnicka cebulo;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniadze i to duze pieniadze bo smieci/ich utylizacja to teraz bardzo dochodowy biznes, ktory jest w rekach lokalnych sitw. Pozniej ktos sie dziwi, ze koles oficjalnie zarabiajacy srednia krajowa buduje wille pod miastem;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz zabijają samorząd.  Urzędowa opłata marszałkowska  za składowanie 1 tony odpadów wzrosła z 15 zł do 270 zł. Bez komentarza: 2007 - 15,71 zł, 2012 - 68,04 zł, 2018 - 140 zł, 2019 - 170 zł, 2020 - 270 zł.
 To żart?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W roku 2013 utworzono tzw.indywidualne konta by lokatorzy wnosili na nie opłaty za wywóz śmieci.Płacę regularnie,mam wszystkie rachunki,gdyż takich rzeczy nie wyrzucam.Mimo to otrzymałem wezwanie do uregulowania jakichś rzekomych zaległości.Na pytanie w jaki sposób mogę się zalogować na swoje konto otrzymałem odpowiedź,że to jest niemożliwe gdyż system jest w fazie testowej (OD NIEMAL SIEDMIU LAT!!!).Poprosiłem więc o przysłanie mi wyciągu z konta. Okazało się,że to również jest niemożliwe,natomiast żądanie wpłaty nieistniejącego długu istnieje jak najbardziej.Rzecz dzieje się w naszym Lublinie.Jak u Barei: nie mam pańskiego kożucha i co mi pan zrobi?Może ktoś w końcu zrobi coś z tym "testowym" systemem bo siedem lat prowizorki to chyba aż nadto.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy pitolicie ! W Lubartowie już zapowiadają podwyżki na początku przyszłego roku. Teraz jest 12 zł od osoby w budynkach wielorodzinnych a ma być podobno 18 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Długo jeszcze burmistrz będzie trzymał tego całego golenia w UMK jako kierownika nieruchomości? Przecież to jest nie porozumienie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet po podwyżkach będą mieli o połowę taniej niż mieszkańcy domków w zukogrodzie.
 Sułtan wygrał w pierwszej turze i stwierdził nie bez kozery, że to mu daje mandat na POdręcznikowe wydojenie Koziogrodzian. Zwycięstwo w konkursie na najgorsze do życia miasto w Polsce to tylko kwestia czasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No a w Puławach taki Maj bohater a podatki mieszkańcom podnosi. Oj maj szybko się skończył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Gminie MARKUSZÓW stawka od 01.01.2020 44 złote od jednej osoby
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W gminie Wysokie 20 zl na kwartat nie ma spadochroniarzy za 2 osoby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapomnialem dodac, ze w gminie rzadzi wredna pisiora. Co wy na to?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy dajemy robić się w przysłowiowego "WAŁA"!!! Każdego roku wmawia się nam, że trzeba segregować śmieci (i ja to rozumiem i popieram), a jeśli będziemy to robić, to opłaty za nie mają być (będą) mniejsze, a tu po każdym minionym roku problem wieloprocentowych (czasem wręcz KOSMICZNYCH) podwyżek znowu wraca jak bumerang. Ludzie, przecież to jest jakaś zmowa. To jest ewidentny SZANTAŻ i WYŁUDZANIE od nas pieniędzy!!! Kto to kurna bilansuje i kto to kontroluje? Proszę zauważyć, że segregując swoje śmieci (nawet wstępnie - a z roku na rok przybywa coraz więcej pojemników i wymogów z tym związanych) wykonujecie PRACĘ ZA DARMO na rzecz ich odbiorcy (za którą on musiałby dodatkowo zapłacić swoim pracownikom) i dodatkowo jeszcze mu płacicicie, żeby "łaskawie" je od was odebrał. A "TE ŚMIECI" (oprócz tego co ma zgnić), to jest dla niego cenny TOWAR (czyli tzw. surowce wtórne), który po wyselekcjonowaniu, odzyskaniu i odpowiej obróbce dalej się sprzedaje (czyli papier, plastik - tworzywa sztuczne, szkło, metale zwykłe a nawet szlachetne) i na którym się zarabia spore pieniadze. Po prostu ktoś robi kasę na naszych segregowanych śmieciach, naszym kosztem (włożona praca i czas) za nasze pieniadze (każą sobie słono płacić za odbiór), a my się na to godzimy, bo inaczej, jak nas straszą, zginiemy zasypani pod zwałami własnych śmieci, a przecież każdy się tego boi, więc "płacze" i płaci. Ja uważam tak, że jeśli mamy płacić, to ok, ale tylko za sam wywóz, a segregację, to niech sami sobie robią poprzez wynajęte firmy recyklingowe. Jeśli ma być PRZYMUSOWA segregacja, to powinien być uwzględniony zwrot kosztów za wykonaną pracę stracony czas i "towar śmieciowy" do dalszego wykorzystania! Trzeba jednak przyznać, że nieźle to ktoś sobie wymyślił, żeby mieć w kapitalistycznym systemie darmowych pracowników z uzależnionych od siebie mieszkańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...